Het Nieuwe Werken: Bij uitstek voor 55+'ers
Het Nieuwe Werken is op het eerste gezicht misschien vooral iets voor de jongste arbeidsmarktgeneratie (de generatie Y). Uit onderzoek blijkt echter dat deze generatie helemaal niet de primaire doelgroep is voor HNW. De groep 55+ des te meer.
HNW helpt bij het borgen van kennis en ervaring
Veel organisaties worstelen met de aankomende vergrijzing en ontgroening. Grootste zorg is hoe alle waardevolle kennis en expertise van oudere medewerkers bewaard kan blijven. HNW is een middel om 55+ langer op flexibele wijze voor de organisatie te behouden en in te zetten. Hierdoor kan deze groep nog veel betekenen voor hun organisatie, en tegelijkertijd werk beter met privé-activiteiten combineren; twee aspecten die 55+ers erg belangrijk vinden.
HNW bevordert de samenwerking tussen generaties
HNW brengt jongere en oudere generaties dichter bij elkaar. In eerste instantie lijkt HNW juist tot individualisering te leiden. Door middel van HNW wordt samenwerking echter gestimuleerd en worden de uiteenlopende krachten gebundeld. De verschillende generaties hebben elkaar nodig om vernieuwing te realiseren en resultaten te halen. Babyboomers brengen de ervaring mee, de generatie X is herkenbaar voor veel klanten en generatie Y is een kritische, innoverende factor. De drie generaties vullen elkaar mooi aan en houden elkaar in evenwicht.
Beelden over deze generatie
Over de groep medewerkers van 55 jaar en ouder blijken veel verschillende beelden te bestaan, niet alleen over of HNW bij hen past. Wij deden een onderzoek onder gemeentesecretarissen en koppelden de resultaten aan gegevens van de doelgroep zelf. Benieuwd naar deze spiegel? U kunt de resultaten opvragen bij Leeuwendaal.

